6 miejsc w których Twój organizm gromadzi najwięcej tłuszczu.

Mamy sposób, jak się go pozbyć!

Otyłość wśród ludzi wywołują przeróżne czynniki. Czasem walczymy z nią, ale do końca nie wiemy, czy to, co robimy przyniesie jakikolwiek skutek. Głodówki, ćwiczenia, suplementy czy restrykcyjne diety mogą nie przynosić rezultatów, ponieważ wszystko zależy od naszego trybu życia i uwarunkowań genetycznych. Warto sprawdzić, do której grupy się należy i co można zrobić, aby pozbyć się zbędnych kilogramów.

Zwiększenie aktywności fizycznej jest rekomendowane w każdym z omawianych przypadków.

1. Najczęstszy typ otyłości, występujący na świecie. Jest spowodowany nadmiernym spożyciem dużej ilości węglowodanów i tłuszczy, przy jednoczesnym braku aktywności fizycznej.

1200
Rozwiązanie: Ogranicz węglowodany, zastąp je zdrowymi białkami. Zadbaj również o swój spokój ducha – ponieważ stres powoduje u Ciebie przybieranie na masie/ zajadanie zmartwień.
—————————-

2. Tak zwany mięsień piwny – powstaje z połączenia dwóch czynników, czyli chronicznego stresu i nadużywania wspomnianego wczesniej trunku jak również potraw o wysokiej zawartości glutaminianu sodu.
2146
Rozwiązanie:  Ogranicz piwo i jedzenie śmieciowego żarcia np. chińczyka czy innych fastfoodów.
—————————-

3. Głównym winowajcą w tym przypadku jest gluten. Ten typ otyłości na ogół występuje u kobiet w okresie menopauzy, dojrzewania lub zaburzenia równowagi hormonalnej. Istotne jest, aby unikać długiego siedzenia, alkoholu i papierosów, a skupić się na ćwiczeniach.
3105
Rozwiązanie:  Unikaj potraw bogatych w gluten. Jeśli jesteś w okresie burzy hormonalnej – pamiętaj by utrzymywać ścisłą dietę – to pozwoli zapobiedz tego typu otyłości.
—————————-

4. Spowolniony metabolizm jest przyczyna otyłości tego typu. Osoby z tej grupy bardzo często czują się wzdęte i mają wrażenie „balonu” w żołądku. Najczęstszą przyczyną jest spożywanie alkoholu lub długotrwał problemy z oddychaniem.

494
Rozwiązanie: Zrezygnuj z napojów z procentami i skupić się na diecie bogatej w owoce i warzywa.
—————————-

5. Ten typ otyłości to w zasadzie genetycznie obciążenie, ale może również występować w czasie ciąży u kobiet, które mają skłonności do obrzęku nóg.
577
Rozwiązanie: Zamiast windy zawsze wybieraj schody. Bieganie powinno dać porzędany efekt.
—————————-

6. Ta przypadłość dotyczy ludzi którzy pracują w siedzącym trybie i przekraczają swój limit kaloryczny dziennie.
674
Rozwiązanie: Tutaj nie ma innej rady – potrzebujesz jak najwiecej ruchu, zalecamy pływanie (dodatkowo zdrowe na kręgosłup który nadwyrężasz każdego dnia w pracy) bądź siłownie minimum 3 razy w tygodniu.

Jeśli artykuł Ci się spodobał – udostępnij 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *